درباره ما

تاریخچه

شركت تولیدی پاکنام که در گذشته « اسنو » نامیده می‌شد، در بهار سال 1341 توسط عده‌اي صنعتگر با تجربه در صنعت شوينده در فضایی به مساحت 4800 متر مربع در منطقه سعادت آباد تهران بنیان گذاشته شد و به‌عنوان يكي از نخستين كارخانه‌های توليد پودر لباسشویی خاورميانه به بهره برداری رسید. یکسال بعد اولین محصول این شرکت تحت عنوان پودر لباسشویی طوفان روانه بازار گردید .
شركت اسنو ظرف مدت ده سال از زمان تاسیس، با اعمال تغييرات كيفي و كمي در ماشين آلات و ارتقای نیروی انسانی توانست در سال 1351 ظرفیت توليد ساليانه پودر لباسشویی خود را به میزان 9 برابر افزایش داده و به مرز 5000 تن در سال برساند.
پس از پيروزي انقلاب اسلامي و طی سال‌های 67-1360 مهندسين و كاركنان شركت علیرغم تمامي كاستی‌ها و فشارهای ناشي از تحريم‌ها، توانستند چندين برابر ظرفيت اسمي كارخانه؛ بالغ بر 14000 تن درسال پودر لباسشویی توليد نمايند.
نام شرکت اسنو پس از پيروزی انقلاب اسلامی به پاک نام تغییر یافت و همگام با آغاز عصر سازندگي و با توجه به نياز روز افزون كشور به محصولات شوینده؛ این شرکت به هدف کمک به ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه، با همكاری مهندسین مجرب اروپایی و با بهره گیری از مدرن ترين تكنولوژی روز صنعت تولید پودر لباسشویی دنیا، كارخانه جديد خود را با ظرفیت اسمی سالانه بالغ بر 120000 تن در زمینی به مساحت 22 هکتار در منطقه بوئین زهرا در نزديكي شهر قزوين تاسیس نمود.
پروژه ساختمانی و نصب ماشين آلات تولید که عمدتا از اروپا تامین شده بودند، قريب به 5 سال به طول انجامید و سرانجام در بهار سال 1374 يعني 33 سال پس از شروع به كار شركت، يكي از مدرن‌ترين كارخانجات توليد محصولات شوينده و بهداشتی کشور وارد عرصه توليد گردید.
مجتمع صنعتی جديد شرکت، علاوه بر برخورداری از امکانات و تجهیزات متعارف توليدی و فضای کافی و مناسب جهت افزودن خطوط جدید توليدی؛ از انبارهای بزرگی نیز جهت نگهداری اصولی و استاندارد مواد اوليه و محصولات نهائی برخوردار میباشد. همچنین برخورداری از امکانات آزمايشگاهی مدرن و کادر فنی مجرب جهت كنترل مستمر کیفیت مواد اوليه و محصولات نهائی؛ این شرکت را در زمره معتبرترین شرکت‌های شوینده کشور قرار داده است.
هم اکنون بالغ بر 350 نیروی متخصص و تجربی در واحدهای مختلف شرکت مشغول به‌کار هستند.
محصولات مختلف شرکت علاوه بر عرضه در بازار داخل کشور تحت برندهای تاپ، یکتا، دی، آرن و بامداد؛ به میزان قابل توجهی نیز سالهاست که به کشورهای مختلف صادر می‌گردد و نام برندهای رامس، یکتا و دی در بسیاری از بازارهای منطقه نام آشنا برای بسیاری از خانواده‌ها می‌باشند.

افتخارات

برگی از افتخارات شرکت پاکنام در سنوات مختلف
واحد صنعتی نمونه برگزیده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در سال‌های 1394 و 1395 و 1396
دارای گواهي نامه مديريت سیستم كيفيت به تاریخ اخذ 1380
دريافت گواهي نامه سيستم مديريت محيط زيست به تاریخ اخذ 1382
دريافت گواهي نامه حمايت از حقوق مصرف كننده در سال‌های 1382، 1391و 1392
دريافت لوح و تندیس واحد نمونه کیفی استان قزوین از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در سال‌های 1392، 1393، 1394و 1395
برگزیده به‌عنوان صادر کننده نمونه صنعت شوینده کشور در سال‌های 1391 ، 1394و 1395

ماموریت

طراحی، تولید و ارائه محصولات بهداشتی و شوینده مبتنی بر تحقیق و نوآوری از طریق فناوری پیشرفته، با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به منظور جلب نظر مشتریان بازارهای داخلی و بین‌المللی با هدف تامین بهداشت جامعه، حفاظت از محیط زیست، صیانت از کرامت انسانی و منافع کارکنان و صداقت با ذی نفعان همراه با مسئولیت پذیری اجتماعی در جهت توسعه پایدار می‌باشد.

چشم انداز

شرکت پاکنام با دستیابی به دانش و فناوری پیشرفته، کارکنانی متخصص و متعهد و حفاظت از محیط زیست طی یک دوره ده ساله جزء یکی از دو شرکت برتر صنعت شوینده ایران باشد.

خط مشی یکپارچه

شرکت پاکنام به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان محصولات بهداشتی و شوینده در ایران به منظور ارائه محصولات با کیفیت بر مبنای اصل مشتری مداری، بهبود عمکرد زیست محیطی و توجه به ایمنی، بهداشت و سلامت جامعه و کارکنان، خط مشی ذیل را اتخاذ نموده:

1-جلب رضایت مشتریان از طریق درک و تمرکز بر خواسته‌های آنان و تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب

2-حفظ و توسعه سهم بازارهای داخلی و بین‌المللی و افزایش مستمر آن با تاکید بر کیفیت و تنوع محصولات

3-حفظ و ارتقاء سطح کیفی منابع انسانی و ایجاد محیط کار مناسب برای ابراز خلاقیت و مشارکت جمعی از طریق اجرای آموزش‌های برنامه‌ریزی شده

4- مدیریت ضایعات و انرژی از طریق بهینه‌سازی فرآیندها و افزایش بهره وری نیروی انسانی

5-رعایت قوانین و الزامات زیست محیطی و تعهد به حفظ و پیشگیری از آلودگی محیط زیست

این شرکت استانداردهای 2015 :9001 ISO ، 2008 : 14001 ISO را به عنوان الگویی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه برگزیده و خود را متعهد به رعایت الزامات آن‌ها، ارتقاء مستمر و بهبود سیستم مدیریتی با بهره‏‌گیری از مشارکت کارکنان و ذی‌نفعان میداند.