درباره ما

تاریخچه

شركت تولیدی پاکنام که در گذشته « اسنو » نامیده می‌شد، در بهار سال ۱۳۴۱ توسط عده‌اي صنعتگر با تجربه در صنعت شوينده در فضایی به مساحت ۴۸۰۰ متر مربع در منطقه سعادت آباد تهران بنیان گذاشته شد و به‌عنوان يكي از نخستين كارخانه‌های توليد پودر لباسشویی خاورميانه به بهره برداری رسید. یکسال بعد اولین محصول این شرکت تحت عنوان پودر لباسشویی طوفان روانه بازار گردید .
شركت اسنو ظرف مدت ده سال از زمان تاسیس، با اعمال تغييرات كيفي و كمي در ماشين آلات و ارتقای نیروی انسانی توانست در سال ۱۳۵۱ ظرفیت توليد ساليانه پودر لباسشویی خود را به میزان ۹ برابر افزایش داده و به مرز ۵۰۰۰ تن در سال برساند.
پس از پيروزي انقلاب اسلامي و طی سال‌های ۶۷-۱۳۶۰ مهندسين و كاركنان شركت علیرغم تمامي كاستی‌ها و فشارهای ناشي از تحريم‌ها، توانستند چندين برابر ظرفيت اسمي كارخانه؛ بالغ بر ۱۴۰۰۰ تن درسال پودر لباسشویی توليد نمايند.
نام شرکت اسنو پس از پيروزی انقلاب اسلامی به پاک نام تغییر یافت و همگام با آغاز عصر سازندگي و با توجه به نياز روز افزون كشور به محصولات شوینده؛ این شرکت به هدف کمک به ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه، با همكاری مهندسین مجرب اروپایی و با بهره گیری از مدرن ترين تكنولوژی روز صنعت تولید پودر لباسشویی دنیا، كارخانه جديد خود را با ظرفیت اسمی سالانه بالغ بر ۱۲۰۰۰۰ تن در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار در منطقه بوئین زهرا در نزديكي شهر قزوين تاسیس نمود.
پروژه ساختمانی و نصب ماشين آلات تولید که عمدتا از اروپا تامین شده بودند، قريب به ۵ سال به طول انجامید و سرانجام در بهار سال ۱۳۷۴ يعني ۳۳ سال پس از شروع به كار شركت، يكي از مدرن‌ترين كارخانجات توليد محصولات شوينده و بهداشتی کشور وارد عرصه توليد گردید.
مجتمع صنعتی جديد شرکت، علاوه بر برخورداری از امکانات و تجهیزات متعارف توليدی و فضای کافی و مناسب جهت افزودن خطوط جدید توليدی؛ از انبارهای بزرگی نیز جهت نگهداری اصولی و استاندارد مواد اوليه و محصولات نهائی برخوردار میباشد. همچنین برخورداری از امکانات آزمايشگاهی مدرن و کادر فنی مجرب جهت كنترل مستمر کیفیت مواد اوليه و محصولات نهائی؛ این شرکت را در زمره معتبرترین شرکت‌های شوینده کشور قرار داده است.
هم اکنون بالغ بر ۳۵۰ نیروی متخصص و تجربی در واحدهای مختلف شرکت مشغول به‌کار هستند.
محصولات مختلف شرکت علاوه بر عرضه در بازار داخل کشور تحت برندهای تاپ، یکتا، دی، آرن و بامداد؛ به میزان قابل توجهی نیز سالهاست که به کشورهای مختلف صادر می‌گردد و نام برندهای رامس، یکتا و دی در بسیاری از بازارهای منطقه نام آشنا برای بسیاری از خانواده‌ها می‌باشند.

افتخارات

برگی از افتخارات شرکت پاکنام در سنوات مختلف
واحد صنعتی نمونه برگزیده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
دارای گواهي نامه مديريت سیستم كيفيت به تاریخ اخذ ۱۳۸۰
دريافت گواهي نامه سيستم مديريت محيط زيست به تاریخ اخذ ۱۳۸۲
دريافت گواهي نامه حمايت از حقوق مصرف كننده در سال‌های ۱۳۸۲، ۱۳۹۱و ۱۳۹۲
دريافت لوح و تندیس واحد نمونه کیفی استان قزوین از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در سال‌های ۱۳۹۲، ۱۳۹۳، ۱۳۹۴و ۱۳۹۵
برگزیده به‌عنوان صادر کننده نمونه صنعت شوینده کشور در سال‌های ۱۳۹۱ ، ۱۳۹۴و ۱۳۹۵

ماموریت

طراحی، تولید و ارائه محصولات بهداشتی و شوینده مبتنی بر تحقیق و نوآوری از طریق فناوری پیشرفته، با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به منظور جلب نظر مشتریان بازارهای داخلی و بین‌المللی با هدف تامین بهداشت جامعه، حفاظت از محیط زیست، صیانت از کرامت انسانی و منافع کارکنان و صداقت با ذی نفعان همراه با مسئولیت پذیری اجتماعی در جهت توسعه پایدار می‌باشد.

چشم انداز

شرکت پاکنام با دستیابی به دانش و فناوری پیشرفته، کارکنانی متخصص و متعهد و حفاظت از محیط زیست طی یک دوره ده ساله جزء یکی از دو شرکت برتر صنعت شوینده ایران باشد.

خط مشی یکپارچه

شرکت پاکنام به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان محصولات بهداشتی و شوینده در ایران به منظور ارائه محصولات با کیفیت بر مبنای اصل مشتری مداری، بهبود عمکرد زیست محیطی و توجه به ایمنی، بهداشت و سلامت جامعه و کارکنان، خط مشی ذیل را اتخاذ نموده:

۱-جلب رضایت مشتریان از طریق درک و تمرکز بر خواسته‌های آنان و تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب

۲-حفظ و توسعه سهم بازارهای داخلی و بین‌المللی و افزایش مستمر آن با تاکید بر کیفیت و تنوع محصولات

۳-حفظ و ارتقاء سطح کیفی منابع انسانی و ایجاد محیط کار مناسب برای ابراز خلاقیت و مشارکت جمعی از طریق اجرای آموزش‌های برنامه‌ریزی شده

۴- مدیریت ضایعات و انرژی از طریق بهینه‌سازی فرآیندها و افزایش بهره وری نیروی انسانی

۵-رعایت قوانین و الزامات زیست محیطی و تعهد به حفظ و پیشگیری از آلودگی محیط زیست

این شرکت استانداردهای ۲۰۱۵ :۹۰۰۱ ISO ، ۲۰۰۸ : ۱۴۰۰۱ ISO را به عنوان الگویی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه برگزیده و خود را متعهد به رعایت الزامات آن‌ها، ارتقاء مستمر و بهبود سیستم مدیریتی با بهره‏‌گیری از مشارکت کارکنان و ذی‌نفعان میداند.